Microsoft 365 dla szkół

Jesteś tutaj:

OFFICE 365 DLA SZKÓŁ – NAUCZAJ ZDALNIE Z BEZPŁATNYM OPROGRAMOWANIEM DLA INSTYTUCJI EDUKACYJNYCH

Office 365 dla szkół to nie tylko wygodna praca nad projektami z dowolnego miejsca, ale także bezpieczeństwo Twoich danych, przechowywanie danych w chmurze oraz szybka współpraca. Szkoły stanęły w chwili obecnej przed dużym wyzwaniem polegającym na zapewnieniu uczniom możliwości kształcenia się zdalnie. Firma Microsoft udostępnia doskonałe narzędzie do nauczania zdalnego – MICROSOFT 365. Placówki edukacyjne mają możliwość uzyskania od firmy Microsoft bezpłatnych licencji Microsoft 365 A1.

Usługa Microsoft 365 umożliwia:

 • Swobodną komunikację nauczycielom i uczniom dzięki komunikatorowi Teams. Organizuj lekcje na żywo i telekonferencje, czatuj, udostępniaj materiały edukacyjne i zadania sprawdzaj wiedzę za pomocą testów

 • Przechowywanie materiałów na dysku chmurowym OneDrive. Przechowuj i udostępniaj materiały z dysku chmurowego o pojemności 1TB dla każdego użytkownika.
 • Korzystanie z poczty elektronicznej w programie Outlook. Wysyłaj i odbieraj wiadomości ze skrzynki chronionej mechanizmami zaprojektowanymi przez Microsoft, planuj lekcje dla siebie i uczniów za pomocą aplikacji Kalendarz.
 • Pracę w ramach pakietu Office Online. Korzystaj z aplikacji Word, Excel, PowerPoint do tworzenia zadań dla swoich uczniów i udostępniaj je im bez konieczności wysyłania mailem.

W skład pakietu Office 365 dla szkół wchodzi wiele innych przydatnych aplikacji stworzonych przez firmę Microsoft.

Usługa Office 365 A1 umożliwia współpracę nauczycielom i uczniom poprzez swobodne udostępnianie materiałów dydaktycznych, prowadzenie lekcji w formie wideokonferencji, swobodną komunikację oraz możliwość organizowania testów. Usługi mogą być uruchomione zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na telefonach i tabletach.

Aplikacje wchodzące w skład Office 365 dla edukacji

Aplikacje Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote w wersjach przeglądarkowych
Program OneNote do zainstalowania na komputerze
Komunikator Teams, będący centrum komunikacyjnym dla uczniów i nauczyciel
Aplikacja Forms umożliwiająca tworzenie testów
Dysk chmurowy OneDrive o pojemności 1TB dla każdego użytkownika
Program SharePoint umożliwiający stworzenie dla klas przestrzeni do wymiany dokumentów i informacji
Usługa Stream umożliwiająca tworzenie i udostępnianie klipów wideo w organizacji
Kalendarz umożliwiający planowanie zadań i lekcji
Poczta e-mail ze skrzynką pocztową o rozmiarze 50 GB

Jak może wyglądać nauka za pomocą Office 365 dla szkół?

 • Nauczyciele mogą udostępniać zadania dla grup uczniów lub wysyłać je indywidualnie. Uczniowie mają do nich dostęp w dowolnym miejscu za pośrednictwem swojego komputera, telefonu lub tabletu. Po wykonaniu zadań nie muszą wysyłać ich nauczycielowi, gdyż zobaczy on efekty ich pracy w udostępnionym dokumencie.

 • Lekcje mogą się odbywać w formie wideokonferencji lub telekonferencji. W sytuacji kiedy uczeń nie będzie mógł mieć dostępu do komputera będzie mógł uczestniczyć w lekcji za pomocą telefonu lub tabletu.
 • Nauczyciele mogą prowadzić lekcje w formie wykładu, ale mogą również udostępniać, prezentacje, filmy lub tablicę interaktywną.
 • W celu weryfikacji zdobytej wiedzy nauczyciele mogą stworzyć test, przydzielić punktację pytaniom, a po rozwiązaniu testu przez ucznia będą mieli do dyspozycji gotowe zestawienie wyników.

 • Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na temat możliwości Microsoft 365 i wdrożyć w swojej szkole tę usługę lub korzystacie już z usługi Office i chcielibyście się dowiedzieć jak efektywnie wykorzystywać jej potencjał, zapraszamy do kontaktu!

Stwórz centrum pracy zespołowej

dla nowoczesnej szkoły z aplikacją

Microsoft Teams

Aplikacja Teams to centrum pracy zespołowej dla nowoczesnej szkoły. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest współpraca, czatowanie, rozmowy i wideokonferencje w jednym miejscu bez względu na to, gdzie przebywa nauczyciel oraz uczniowie. Oparcie komunikacji i wymiany danych pomiędzy nauczycielami i uczniami na aplikacji Teams zapewnia:

Niezależność od miejsca nauczania
Błyskawiczną komunikację
Wideokonferencje z nauczycielami oraz uczniami
Szybki dostęp do materiałów szkoleniowych
Efektywność pracy
Program SharePoint umożliwiający stworzenie dla klas przestrzeni do wymiany dokumentów i informacji
Usługa Stream umożliwiająca tworzenie i udostępnianie klipów wideo w organizacji
Możliwość nauczania za pomocą aplikacji mobilnej

W chwili obecnej firma Microsoft Microsoft oferuje szkołom bezpłatne licencje Microsoft 365 A1. Jedynym kosztem który należy przewidzieć jest koszt wdrożenia usługi w Państwa placówce zależny od ustalonego zakresu prac. Microsoft Teams oferuje:

Nowoczesne funkcje czatu zespołowego

Microsoft Teams umożliwia nie tylko klasyczne wysyłanie widomości tekstowych w ramach prywatnego chatu pomiędzy dwiema osobami, ale również czaty wieloosobowe, dając w ten sposób możliwość współpracy dużym zespołom bez konieczności przebywania w jednym miejscu. Każdy uczestnik konwersacji może ją ożywić dzięki użyciu emotikonów, nalepek, GIFów i memów dostępnych w aplikacji.

czat-grupowy
wideokonferencja

Szybkie wideokonferencje

Usługa Microsoft Teams daje możliwość prostej organizacji wideokonferencji i zdarzeń na żywo nawet dla 10000 osób. Wystarczy stworzyć spotkanie w ramach aplikacji, dodać uczestników i wysłać im zaproszenie. Do spotkań można zapraszać również osoby spoza organizacji, a do uczestnictwa w konferencji ma potrzeby instalowania aplikacji – wystarczy przeglądarka internetowa. Konferencja w Teams może zostać nagrana a następnie przechowywana w usłudze Microsoft Stream.

Centrum pracy zespołowej z przestrzenią dyskową

W usłudze Teams możliwa jest edycja plików pakietu Office oraz szybki dostęp do bazy ofert, procedur, faktur itp. Aplikacje Word, Excel, PowerPoint, SharePoint zostały wbudowane w usługę Microsoft Teams w celu zapewnienia możliwości efektywnej pracy bez konieczności opuszczania środowiska aplikacji Teams. W zależności od decyzji użytkownika edycja i dostęp do dokumentów mogą odbywać się w aplikacji Teams lub odpowiedniej aplikacji pakietu Office.

praca-grupowa
office365_zdalnapomoc

Zdalna pomoc

Dzięki funkcji udostępniania pulpitu lub okna aplikacji wraz z przekazaniem kontroli umożliwia realizację zdalnej pomocy pomiędzy osobami używającymi aplikacji Teams.

Bezpieczeństwo

Microsoft Teams oferuje zaawansowane zabezpieczenia zaprojektowane przez firmę Microsoft. Dane są zaszyfrowane podczas przesyłania oraz przechowywania. Jak wszystkie usługi komercyjne Microsoft, zastosowany jest model operacyjny bez bieżącego dostępu do danych klientów. Usługa jest dostarczana na bazie hiperskalowalnej globalnej sieci centrów danych i centralnie zarządzana, podobnie jak każda inna usługa pakietu Microsoft 365.

office365-bezpieczenstwo

Masz pytania dotyczące pakietu Office 365 dla szkół?

CO NAS WYRÓŻNIA NA TLE KONKURENCJI?

 • profesjonalny i doświadczony zespół
 • wysoka jakość usług
 • kompleksowe usługi informatyczne dla firm
 • atrakcyjne ceny
 • bezpieczeństwo danych
 • konsulting
 • wsparcie informatyczne zdalnie i stacjonarnie
 • wykluczanie sytuacji kryzysowych, np. awarii serwerów

ILE TO KOSZTUJE?

Sprawdź cenę naszej usługi Office 365 dla szkół

Interesują Cię nasze usługi?

Masz więcej pytań dotyczących naszej oferty?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami!