Systemy alarmowe

Jesteś tutaj:

SYSTEMY ALARMOWE – ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO

Obawiasz się o swoje bezpieczeństwo lub bezpieczeństwo swojej firmy? Zastanawiasz się jaki alarm do domu wybrać? Jaki system alarmowy będzie najlepszy dla Twojej firmy? W naszej ofercie każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do własnych potrzeb. Nie ma jednak gotowych rozwiązań ani uniwersalnych systemów alarmowych. Do każdej instalacji podchodzimy bardzo indywidualnie.

Przy projektowaniu systemu alarmowego bierzemy pod uwagę takie czynniki jak lokalizację obiektu, najbardziej newralgiczne punkty ochrony, rodzaje czujników, sposób obsługi systemu i powiadamiania o alarmie. Efektywność systemu alarmowego uzależniona jest od wielu czynników dla tego lepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom.

Posiadamy duże doświadczenie w budowaniu systemów alarmowych określanych również skrótem SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu). Posiadamy również odpowiednie licencje uprawniające do instalacji systemów zabezpieczeń technicznych.

Standardowy system alarmowy

Każda instalacja systemu alarmowego składa się z podstawowych elementów takich jak:

centrala alarmowa
czujniki różnego rodzaju
manipulatory do jego obsługi
sygnalizatory do powiadomienia o alarmie

Oraz wyposażenia dodatkowego podnoszącego komfort użytkowania i skuteczność powiadomienia.

Modułów komunikacyjnych (ethernetowych, GSM/GPRS)
pilotów bezprzewodowych
aplikacji mobilnych
dodatkowych manipulatorów strefowych
czujników specjalistycznych
stacji pogodowych
modułów integrujących różne systemy
modułów sterujących (inteligentny budynek)

Wszystkie te elementy systemu należy odpowiednio połączyć. Standardowo łączy się je za pomocą kabli. Instalację kablową cechuje duża niezawodność ale jest nieco kłopotliwa. Alarmową instalację kablową trzeba odpowiednio wcześniej zaplanować a przewody ukryć pod tynkiem lub w korytkach PCV ze względów estetycznych. Na takie rozwiązanie dobrze się zdecydować na etapie budowy lub remontu domu lub mieszkania.

Bezprzewodowy system alarmowy

Czasami okazuje się że konieczność instalacji systemu alarmowego występuje po remoncie lub w obiekcie sakralnym lub muzealnym w którym wykonanie instalacji przewodowej jest bardzo trudne lub nie możliwe. W takiej sytuacji sprawdzają się bezprzewodowe systemy alarmowe. Montaż alarmu bezprzewodowego jest łatwiejszy, szybszy i mniej inwazyjny ponieważ nie ma konieczności wykonywania dodatkowych prac remontowo-budowlanych związanych z prowadzeniem przewodów. Bezprzewodowy system alarmowy to doskonały wybór w przypadku, gdy jeszcze nie wiadomo, jakie funkcje będzie pełnił lub nie wiadomo jak bardzo będzie w przyszłości rozbudowywany. Instalację bezprzewodową łatwiej jest dostosować do nowych okoliczności lub zmieniających się potrzeb. Alarm bezprzewodowy jest jednak droższy w eksploatacji. W przypadku bezprzewodowego systemu alarmowego trzeba liczyć się z okresową wymianą baterii w każdym urządzeniu bezprzewodowym.

AnyConv.com__bezprzewodowy-system-alarmowy
AnyConv.com__obsluga-systemu-alarmowego

Obsługa systemu alarmowego

Nikt nie lubi urządzeń ani systemów do obsługi których konieczne jest przestudiowanie grubej instrukcji obsługi. Nasze systemy alarmowe projektujemy w taki sposób by były proste w obsłudze i intuicyjne. Informacje, komunikaty które system alarmowy wysyła użytkownikowi powinny być czytelne i zrozumiałe dla użytkownika, tak by bez zastanawiania się mógł zareagować na sygnalizowany alarm, usterkę itp. Obsługę systemu usprawniają :

 • manipulatory z wyświetlaczami LCD i graficznymi ekranami dotykowymi
 • piloty bezprzewodowe
 • aplikacje na smartfon
 • moduły komunikacyjne GSM/GPRS (sterowanie za pomocą SMS)

Te wszystkie elementy sprawiają że załączenie czuwania, otwarcie bramy, sprawdzenie historii zdarzeń odbywa się szybko i nie jest skomplikowane.

Masz pytania dotyczące montażu systemu alarmowego w Krakowie i okolicach?

CO NAS WYRÓŻNIA NA TLE KONKURENCJI?

 • profesjonalny i doświadczony zespół
 • wysoka jakość usług
 • kompleksowe usługi informatyczne dla firm
 • atrakcyjne ceny
 • bezpieczeństwo danych
 • konsulting
 • wsparcie informatyczne zdalnie i stacjonarnie
 • wykluczanie sytuacji kryzysowych, np. awarii serwerów

ILE TO KOSZTUJE?

Sprawdź cenę naszej usługi montażu systemów alarmowych

Interesują Cię nasze usługi?

Masz więcej pytań dotyczących naszej oferty?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami!